Materac Latex Exclusive Zobacz większe

Materac Latex Exclusive

 • materac najwyższej klasy w kategorii materacy lateksowych
 • warstwa pianki wysokoelastycznej
 • system cyrkulacji powietrza "STUDIO-M"
 • 9-cio strefowa sprężyna kieszeniowa
 • warstwa pianki materacowej
 • latex
 • wełna
 • kokos
 • dwustronny lato-zima

Cena: 1 388 zł

długość: 200 cm
szerokość: 80 cm
wysokość: 26 cm

Więcej informacji

 • materac skierowany dla bardzo wymagających klientów
 • zastosowanie warstwy pianki wysokoelastycznej wyposażonej w unikalne konturowe nacięcia
 • zastosowanie systemu cyrkulacji powietrza "STUDIO-M"
 • materac na bazie sprężyny 9-cio strefowej kieszeniowej, która tworzy wraz z powyższą warstwą „System podwójnego strefowania” - dzięki temu dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała
 • materac dwustronny lato - zima
 • jedna strona średnio twarda pokryta warstwą wełny (powstała przez zastosowanie pianki wysokoelastycznej strefowanej z unikalnymi konturowymi nacięciami oraz warstwy naturalnego lateksu, który doskonale wpływa na komfort snu. Całość idealnie ze sobą współgra zatrzymuje ciepło przez co tworzy stronę zimową)
 • druga strona twarda charakteryzuje się zestawieniem kokosu połączonego z lateksem
 • warstwa specjalnej przekładki materacowej tworzy formę seperacji między sprężyną a kokosem
 • naturalna warstwa kokosu utwardza materac przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności (efekt ten wzmacnia warstwa lateksu, jego otwory o naturalnej strukturze dodatkowo poprawiają wentylacje. Ta strona dedykowana dla osób ze schorzeniami kręgosłupa)
 • Pokrowiec GOLD - pokrowiec w którym została zastosowana wysokogatunkowa tkanina żakardowa z przeszyciami tworzącymi 9 stref. Jest to pokrowiec z serii zima - lato. Z jednej strony pikowany jest na podkładzie włókna puszystego, antyalergicznego. Natomiast druga strona pokrowca tworzy stronę zimową. Pasy wentylacyjne umożliwiają prawidłową cyrkulacje powietrza, która doskonale współgra z systemem STUDIO-M, a dodatkowe komfortowe uchwyty są wygodą w przenoszeniu czy przewracaniu materaca.

Cennik na pozostałe wymiary:

80 x 200 cm - 1 388 zł

90 x 200 cm - 1 507 zł

100 x 200 cm - 1 646 zł

120 x 200 cm - 1 980 zł

140 x 200 cm - 2 217 zł

160 x 200 cm - 2 536 zł

180 x 200 cm - 2 793 zł

200 x 200 cm - 3 051 zł

Materiały

Latex

LATEX - Lateks bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki, co przekłada się na komfort i wypoczynek w czasie snu. Dzięki temu budzimy się 
z lepszym nastrojem oraz, co ważne, w lepszej kondycji fizycznej. Zastosowanie lateksu w materacach zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii , zapewniając komfort i wygodę w trakcie użytkowania tego typu materacy.System kanalików znajdujący się w strukturze lateksu usprawnia cyrkulację powietrza, sprawiając, że pianka jest lekka. Hamuje też rozwój drobnoustrojów: bakterii, pleśni, grzybów, wykazując właściwości antyalergiczne.

Sprężyna kieszeniowa

Sprężyna kieszeniowa - największym walorem sprężyn kieszeniowych jest elastyczność punktowa która umożliwia bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtów ciała. Każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszonce wykonanej z tkaniny co umożliwiło zlikwidowanie wszelkich odgłosów pracujących wewnątrz materaca sprężyn. Gęste ułożenie  takiej konstrukcji zapewnia optymalną sprężystość całego materaca. Sprężyny wykonane są z wysoko gatunkowego certyfikowanego drutu.

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna ma mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki. Dzięki tej strukturze uzyskuje się lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz sprężystości i elastyczności. Pianka wysokoelastyczna swoimi właściwościami zbliżona jest do lateksu. Dzięki otworkom wnętrze materaca jest wentylowane a to hamuje rozwój drobnoustrojów – bakterii, grzybów czy pleśni.

Cyrkulacja powietrza

Cyrkulacja powietrza- opatentowany system cyrkulacji powietrza „Studio M”. Dzięki specjalnym nacięciom w blatach stworzyliśmy system cyrkulacji powietrza, który ogranicza gromadzenie kurzu i rozmnażanie roztoczy wewnątrz materaca. Powyższe rozwiązanie korzystnie wpływa na przedłużenie żywotności materaca. 

9 stref twardości

9 stref twardości- wkład zastosowany w materacu posiada 9 stref twardości.  9 – strefowa konstrukcja umożliwia znakomite dopasowanie oraz podparcie dla anatomicznej budowy ciała. Również materace piankowe posiadają konturowe nacięcia tworzące 9 stref twardości.

Pianka materacowa

Pianka materacowa - jest to pianka poliuretanowa odporna na odkształcenia i naciski. Materace z pianki mają jednolitą budowę 
i wyróżniają się bardzo dobrą izolacją termiczną. Pianka materacowa posiada różne gęstości więc istnieje możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Wełna

WEŁNA - Dzięki swojej strukturze utrzymuje stałą temperaturę, pobudzając tym samym krążenie krwi. Odpowiednia wentylacja w czasie snu wpływa na właściwe dotlenienie organizmu. Zastosowana w pokrowcach tworzy zimową stronę materaca. 

Kokos

KOKOS - mata kokosowa to surowiec naturalny pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego. Włókna kokosu związane są w przestrzeni za pomocą sprężystego lateksu, co pozwala macie kokosowej podwyższyć twardość materaca przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki swej naturalnej strukturze włókno kokosowe jest lekkie 
i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Mata 
z naturalnego włókna kokosowego utwardza powierzchnię materaca.

Lato

Lato - strona letnia materaca stworzona poprzez zastosowanie warstwy kokosu, która zapewnia lepszą wentylację wpływając korzystnie na nasze ciało w upalne dni. Dodatkową letnią stronę materaca tworzy również pokrowiec przepikowany na podkładzie włókna puszystego.  Ta strona materaca sprawia przez to wrażenie bardziej chłodnej, przewiewnej.

Zima

Zima - zimowa strona materaca powstała poprzez zastosowanie termoelastycznej pianki VISCO, która pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do sylwetki ogrzewając ciało w chłodne dni. Również dodatkowa warstwa wełny w pokrowcu ogrzewa ciało w chłodne dni.  

Materac dwustronny

Materac dwustronny - obie strony materaca stanowią powierzchnię użytkową. W zależności od potrzeb można materac odwrócić na stronę twardą lub stronę miękką. 

Produkty powiązane

Zapytaj o produkt